?

Log in

tryzubyi_stas's Journal

Social capital

  • less than 10
Name:
Спільнота пам'яті Тризубого Стаса
Location:
Membership:
Open
Posting Access:
Select Members , Moderated
Description:
спільнота про життя і творчість Тризубого Стаса
Тризубий Стас. Коротка інформація.

Станіслав Іванович Щербатих (24 лютого 1948р., м. Алтайськ Алтайського краю, Росія — †26 або 27 січня 2007р., м. Київ) — український бард, відомий як Тризубий Стас.

Біографія
Народився на Алтаї. Батько загинув, коли Станіславу було півтора роки. Після цього матір з дитиною забрала до себе тітка з Івано-Франківська. З середини 1990-х жив у Києві. Останні роки життя практично не з'являвся на публіці.

Помер від третього інсульту. Поховано на кладовищі Дем’янів Лаз поблизу Івано-Франківська — місці поховання української інтелігенції, знищеної радянською владою.

Дядько поета був вояком УПА, за що відбув 10 років у сталінських концтаборах. Дружина — київська поетеса Марія Гук-Щербатих. Син Володимир.

Творчість
Своє сценічне псевдо Станіслав жартома пояснював тим, що має три зуба: один — на комсомол, другий — на компартію, третій — на профспілку. Серед друзів був відомий як Щербик.

Автор понад 300 пісень та 1300 коротких анімаційних фільмів, а також опери «Корова Середа», фантастично-кримінального роману «Нічия земля» і кількох оповідань.

Володар Ґран-прі фестивалю «Оберіг», дипломант «Червоної рути» (1989).
Один з найвідоміших бардів України 1990-х - початку 2000-х років. Популярність здобув насамперед гострими сатиричними піснями. Але у Тризубого Стаса є багато пісень й інших жанрів, що свідчить про усебічність його таланту.

тексти пісень на спільноті (найповніша підбірка)

Увага! Якщо бажаєте додати текст пісні, якого у нас немає, ставте будь ласка, тег "тексти пісень" та першу літеру назви пісні. Наприклад, "Л, тексти пісень".


- аудіо для ознайомлення (лише для учасників цієї спільноти).
MyCounter - счётчик и статистика

Лічильник Counter.CO.KZ
Social capital

  • less than 10

Statistics